REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Niemiecki szybowiec wylądował w polskim polu

Opublikowano 05 maja 2017, autor: bj

Na polu należącym do mieszkańca Drożkowa wylądował szybowiec. Brał udział w organizowanych w Niemczech zawodach, ale zniósł go wiatr.

Szybowiec wylądował w Drożkowie (gmina Żary) w niedzielę po południu (30.04.). Jak się dowiedzieliśmy, właściciel pola nie był tym zachwycony.

– Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy z centrum powiadamiania ratunkowego ok. godz. 19.20. Na miejsce udał się patrol. Jak się okazało, właściciel pola nie wyrażał zgody, aby transport, który przyjechał po szybowiec zabrał go – wyjaśnia Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

 I dodaje: – Policjanci na miejscu ustalili, że szybowiec lądował awaryjnie po godz.16. Załoga, obywatele Niemiec do czasu przybycia transportu, skorzystali z gościny jednego z mieszkańców Drożkowa, który zaoferował pomoc. Tam zostali poczęstowani piwem, co potwierdziły obie strony. Właściciel pola twierdził, że została zniszczona część uprawy. Miał za to żądać wypłaty świadczeń pieniężnych. Mężczyzna został poinformowany, że za poniesione ewentualne szkody może dochodzić swoich praw z ubezpieczenia lub na drodze sądowej. Ostatecznie szybowiec został zabrany ok. godz. 23 – tłumaczy A. Berestecka

Nieoficjalnie wiadomo, że obie strony porozumiały się co do odszkodowania za poniesione straty.

Napisz komentarz »