REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Dorzucili na park

Opublikowano 05 maja 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Budowa parku rekreacji przy ul. Czerwonego Krzyża w Żarach w końcu ma szansę ruszyć. Dwie próby znalezienia firmy, która się tego podejmie, spełzły na niczym, bo ich ceny przekraczały kwotę, którą miasto zamierzało wydać na ten cel. Ostatecznie zamiast 1 mln 600 tys. zł, park pochłonie 2 mln 370 tys. zł.

Inwestycja, która wygrała w zeszłorocznym budżecie obywatelskim, otrzymując 800 tys. zł, już na etapie planowania znacznie przekraczała tę kwotę. Kolejne 860 tys. dorzuciło miasto. Urzędnicy ogłosili przetarg, ale nie było firm, które chciałyby się podjąć budowy parku za 1 mln 600 tys. zł. Oczekiwania znacznie przekraczały zaplanowany przez urzędników budżet. W pierwszym przetargu wszystkie kosztorysy były dwukrotnie wyższe. Było ryzyko, że miasto nie zdąży z budową, a inwestycje z budżetu obywatelskiego muszą się rozpocząć w danym roku. Miasto ogłosiło więc drugi przetarg. Znów się jednak okazało, że nikt nie zmieścił się w budżecie. Wpłynęły trzy oferty, z których najkorzystniejsza – firmy Arman z Kadłubii – opiewała na kwotę 2 mln 374 tys. zł.

Wszystko wskazywało na to, że drugi przetarg nie przyniesie rozwiązania problemu, ale radni, na wniosek burmistrz Danuty Madej, postanowili dołożyć różnicę. Przyznali na to z miejskiej kasy kolejne 700 tys. zł.

– Radni na ostatniej sesji, 28.04., zabezpieczyli pieniądze i tym samym dalej trwa procedura przetargowa i prawdopodobnie zostanie wyłoniony wykonawca prac, którym jest firma Arman z Kadłubii, ale umowa jeszcze nie jest podpisana – wyjaśnia Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz miasta.

 

Dla każdego coś miłego

W nowym parku rekreacji znajdą się dwa place zabaw (jeden dla dzieci starszych, drugi dla młodszych), tor do jazdy na rowerze z przeszkodami, siłownia pod chmurką, alejki spacerowe, altana drewniana, tor do gry w bule (bulodrom), street workout park, tor do jazdy na rolkach o nawierzchni asfaltowej, strefa gier integracyjnych, alejki, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Cała inwestycja ma się zakończyć do maja 2018 roku.

.

Napisz komentarz »