REKLAMA

Kronika policyjna, Ludzie, wydarzenia

Pobił i okradł, teraz posiedzi

Opublikowano 05 maja 2017, autor: bj

Oskarżenie za brutalny atak na osiedlu muzyków w Żarach.

Prokuratorskim oskarżeniem zakończyło się pod koniec kwietnia śledztwo przeciwko Dominikowi P. (22 l.), mieszkańcowi Żar, który napadł, pobił i okradł mężczyznę na osiedlu muzyków w Żarach.

Do ataku doszło 3.12. ub.r. Dominik P. napadł wychodzącego z salonu gier przy ul. Paderewskiego 30-letniego mężczyznę. Z ustaleń śledczych wynika, że 30-latek najpierw był w środku, bawił się ze swoim towarzystwem. Kręcił się wokół nich Dominik P., który najprawdopodobniej dostrzegł portfel z grubym plikiem pieniędzy, gdy mężczyzna płacił rachunek. W pewnym momencie obaj wyszli z klubu. Wtedy Dominik P. przypuścił atak. Najpierw uderzył swoją ofiarę pięścią w twarz, a gdy napadnięty się przewrócił, zaczął kopać go po głowie. Potem napastnik przetrząsnął kieszenie swojej ofiary. Znalazł portfel z 2 tys. 900 zł, wart ok. 1 tys. zł telefon i kartę bankomatową, a także dokumenty. Gdy okradł pobitego, natychmiast się ulotnił. Pobity trafił do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili uraz twarzoczaszki i złamanie nosa z przemieszczeniem.

Policjantom udało się namierzyć 22-latka i zatrzymać go 2 dni później. Jak się okazuje, Dominik P. w konflikt z prawem wchodził już jako niepełnoletni. Teraz jednak do winy się nie przyznał. Z uwagi na obawę matactwa, sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie, w którym przebywa do tej pory.

– Mężczyźnie grozi kara więzienia od 2 do 12 lat – mówi Robert Brzeziński, szef żarskiej Prokuratury Rejonowej.

Napisz komentarz »