REKLAMA

Samorząd

Nie będę w ogóle odpowiadał!

Opublikowano 05 maja 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

mówi Lech Jurkowski, burmistrz Lubska. Jest podejrzany o przestępstwo urzędnicze. Taki zarzut postawił mu prokurator. Burmistrz zaprzecza.

Lech Jurkowski usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Przedstawiła mu go Prokuratura Rejonowa w Żarach. Chodzi o podpisany przez L. Jurkowskiego akt notarialny na sprzedaż gminnej działki swojej rodzonej ciotce. L. Jurkowski zrobił to kilka miesięcy po objęciu funkcji burmistrza. Według śledczych – nadużył prawa i dopuścił się tzw. przestępstwa urzędniczego, czyli działał na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

 

Burmistrz własnoręcznie podpisał

Spór o niewielką działkę toczy się od 2008 roku. Z jednej strony przylega ona do terenu przeznaczonego pod budowę garaży, z drugiej – do posesji ciotki L. Jurkowskiego. Część terenu pod garaże przed 9 laty od Urzędu Miasta kupił Franciszek Makarewicz, mieszkaniec okolicy. To jego syn, w jego imieniu, zawiadomił prokuraturę.

Zanim F. Makarewicz zaczął budowę garażu, uzyskał wszystkie prawem wymagane pozwolenia, w tym warunki zabudowy (w 2010 r.). Gdy zaczął stawiać garaż, zaprotestowała przeciwko temu ciotka obecnego burmistrza, która należącą wtedy do miasta małą działkę, sąsiadującą z jej podwórkiem, zagospodarowała sobie na ogród. W 2011 r. Urząd Miasta ogłosił przetarg na sprzedaż tej działki. Wówczas ciotka L. Jurkowskiego próbowała ją kupić. Nawet wpłaciła za nią pieniądze.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 623

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »