REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ewakuacja na osiedlu

Opublikowano 05 maja 2017, autor: Justyna Bareła

Ładunki wybuchowe pod dwoma samochodami i ewakuacja 87 osób. Mieszkańcy ul. Świerkowej w Żaganiu przeżyli chwile grozy w nocy z czwartku na piątek (27-28.04.).

Dwa pakunki ktoś umieścił przy samochodach na małym parkingu przy wewnętrznej drodze obok bloku przy ul. Świerkowej. Policję zaalarmował właściciel obu samochodów.

– Zgłosił się do nas o godz. 22, a jego wcześniej powiadomili sąsiedzi. Ktoś po prostu widział, że jakieś podejrzane osoby kręcą się wokół samochodów na parkingu – mówi podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP w Żaganiu. – Policjanci potwierdzili informację o pakunkach przy dwóch samochodach marki renault. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. Na miejsce został skierowany policjant z rozpoznania minerskiego. Policjanci ustalili, że w przymocowanych do samochodach pakunkach były włączone, gotowe do użycia nadajniki GPS – dodaje S. Woroniec.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 293

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »