twoj_dom_baner_1000x200_2017

Złota sztafeta

Opublikowano 05 maja 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Dziewczyny z żarskiego Gimnazjum nr 3 po raz trzeci z rzędu wywalczyły złoty medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych.

Żarska sztafeta 10×800 metrów zdecydowanie wygrała swój bieg. Na mecie podopieczne Dariusza Wisza miały prawie minutę przewagi nad drugą szkołą ze Strzelec Kraj. Dziesiąte miejsce przypadło sztafecie z Gim-2 ze Szprotawy. Bardzo dobrze spisali się chłopcy z Gimnazjum nr 3 (10×1000 m), którzy do ostatnich metrów walczyli o złoty medal (Filip Radzimski, Kamil Biernat, Michał Machulak, Wojtek Dziok, Mateusz Murias, Michał Marek, Paweł Pawlikowski, Miłosz Bielak, Kamil Mańkiewicz i Damian Szwarc, rezerwowym był Hubert Zakrzewski). Ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu, tracąc do zwycięskiej sztafety zaledwie 16 sekund. Na dwunastym miejscu uplasowali się chłopcy z Gim-1 ze Szprotawy, na piętnastym miejscu ich koledzy z Gim-2. W kategorii szkół podstawowych dziewczyny z SP-5 Żary zajęły piąte miejsce. Na 14 miejscu rywalizację zakończyły uczennice z SP-1 ze Szprotawy. W kat. chłopców piąte miejsce zajęli sportowcy z SP-1 Żary, a jedenaste miejsce wywalczyli reprezentanci SP-1 ze Szprotawy.

W kat. szkół ponadgimnazjalnych dziewczyny z żarkiego LO I im. B.Prusa zajęły czwarte miejsce. Szóste na mecie były uczennice ZSTiL z Żagania, a na ósmym rywalizację zakończyły dziewczyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Żagania. W kat. chłopców tuż za podium uplasowali się lekkoatleci z Zespołu Szkół Budowlanych z Żar. Szóste miejsce przypadło sztafecie z ZSTiL z Żagania, a ósme drużynie z tego samego miasta, ale z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Zawody rozegrano 25 kwietnia w Babimoście.