REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Podrabiali dowody rejestracyjne

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Lewa pieczątka, sfałszowane podpisy i daty. Paweł K. (37 l.) i Jacek J. (39 l.) z Żar oskarżeni o podrabianie dowodów rejestracyjnych.

Akt oskarżenia w sprawie podrabianych dowodów rejestracyjnych wysłała wczoraj (w czwartek, 27.04.) do sądu żarska Prokuratura Rejonowa.

Zaczęło się od tego, że do policji zaczęły docierać sygnały o przerobionych dokumentach.

– Gdy pierwszy raz zobaczyłem dowód rejestracyjny z moim numerem uprawnień diagnostycznych, ale nie moim podpisem i napisanymi inną ręką datami bieżącego i następnego przeglądu, od razu zorientowałem się, że coś jest nie tak – opowiada pan Stefan, diagnosta z 20-letnim stażem pracy.

Nie było wątpliwości

O pomyłce nie mogło być mowy, bo każdy diagnosta uprawnienia do przeprowadzania badań ma nadawane imiennie. Przypisany jest mu też dożywotnio indywidualny symbol i numer. Na pieczątce był właśnie numer pana Stefana. Nie zgadzało się nie tylko pismo.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 398

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »