REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Przegrała walkę o życie

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Po tygodniu nadziei i starań lekarzy, zmarła Nikola Stawisińska († 17 l.), która została ciężko ranna w wypadku samochodowym w niedzielę wielkanocną (16.04.)

– Miałam jej kupić tę sukienkę na bal gimnazjalny. Białą, z koronką, rozkloszowaną. Tak bardzo jej się podobała. Teraz ją kupiłam. Do trumny –  mówi ze łzami w oczach Elżbieta Witka z Tuplic, mama Nikoli Stawisińskiej, która zmarła po tygodniu walki o życie.

Do zielonogórskiego szpitala dziewczyna trafiła, gdy samochód, którym jechała w niedzielę wielkanocną (16.04.) razem ze swoim chłopakiem, zderzył się czołowo z innym autem.

 

Wiedziałam, że ją żegnam na zawsze

Do szpitala od wypadku jeździli codziennie. Ostatni raz widzieli ją w sobotę, 22.04.

– W szpitalu była moja siostra. Lekarze jej powiedzieli, żeby pilnie zawiadomiła rodziców. Bo mózg Nikoli przestał funkcjonować. Był martwy. Pojechaliśmy. Tuliłam ją bardzo długo. Wiedziałam, że ją żegnam na zawsze. Choć tak trudno było uwierzyć… Przecież oddychała – pani Elżbieta przeciera oczy. I dodaje: – Gdy wiedzieliśmy, że to już koniec, chciałam, by oddać jej serce do przeszczepu. Żeby komuś uratowało życie. Nie było zgody jej ojca.

 

Łzy i krew

Cała rodzina przez tydzień po tragedii głęboko wierzyła, że Nikola z tego wyjdzie.

– Gdy byłam u niej w poniedziałek, 17.04., słyszała mnie na pewno. Gdy mówiłam do niej, że nie może mnie zostawić, gdy ją prosiłam, żeby nie odchodziła, spod bandaża, z oka, które ocalało po wypadku, popłynęła łza zmieszana z kroplą krwi – wspomina z westchnieniem E. Witka.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 560

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Pożegnają Nikolę

Na drugiej ścianie w pokoju Nikoli jej mama wkrótce zawiesi portret, który zamówiła u fotografa. Zdjęcie miała w telefonie. Zrobione na wspólnym wyjeździe. Na zdjęciu widać warkocz Nikoli. Ten, który dla jej mamy jest najważniejszą pamiątką.

Najbliżsi po raz ostatni pożegnają Nikolę dzisiaj (w piątek, 28.04.). Nabożeństwo odbędzie się o godz. 13, a po nim – ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Tuplicach.

Napisz komentarz »