REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Kultura, Oświata

Tak tylko pyta

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: bj

Jacek Olczyk jeszcze na dobre nie zagrzał dyrektorskiego fotela w Zespole Szkół w Żarach, a już kazał wypełniać swoim pracownikom ankietę. Mieli w niej odpowiedzieć na pytanie, czy w szkole powinno być więcej godzin wychowania fizycznego. Nauczyciele nabrali podejrzeń, że chce zatrudnić żonę, by uczyła tańca.

– Nie zatrudnię żony – mówi Jacek Olczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Żarach.

– Chodziło o zajęcia z tańca. Oczywiście właściwie wszyscy byli za – słyszymy od naszego informatora.

Pytanie było zadane w formie „anonimowej ankiety”. Od nowego roku szkolnego owe „innowacyjne zajęcia” w kunickiej szkole miała prowadzić Kamila Olczyk. W szkole zawrzało. Nauczyciele w prywatnych rozmowach nie ukrywali oburzenia na pomysł nowych porządków zaprowadzanych przez dyrektora, który niedawno tę funkcję objął (do lutego był dyrektorem Gimnazjum nr 3 przy ul. Okrzei). Tym bardziej, że zbieżność obu nazwisk jest nieprzypadkowa.

 

Ma nadzieję, że pracować będzie

J. Olczyk na pytania dziennikarza reaguje szerokim śmiechem.

– Ja mam nadzieję, że moja żona będzie pracowała w Szkole Podstawowej nr 5 – zastrzega J. Olczyk. Potwierdza fakt przeprowadzenia ankiety. – Ale głównie z rodzicami – tłumaczy. I wyjaśnia, że chodziło mu o większą liczbę godzin wychowania fizycznego. – Nawet zaznaczali, ile chcieliby tych godzin. Dla dziewcząt z piłki ręcznej, dla chłopców z nożnej – zarzeka się. I wylicza: – Tu jest dwóch nauczycieli, trzecia osoba na urlopie. Większość podstawówek zyska więcej uczniów, a nasza szkoła straci. Bo tu dzieci do tej pory uczyć się miały przez 9 lat (w skład ZS wchodzi do tej pory podstawówka i gimnazjum), a teraz tylko przez 8. Ja już mam kłopot z godzinami dla wuefistów. Gdybym chciał zatrudnić żonę, to byłby kłopot – przyznaje.

W szkole zajęcia z tańca odbywać się jednak będą, ale w ramach sekcji prowadzonych przez Stowarzyszenie „Żaranin”, które finansowane są z kasy Urzędu Miasta

Napisz komentarz »