REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Komornik licytuje komornika

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Licytacja piekarni należącej do żagańskiego komornika wstrzymana. Wszystko przez to, że podważył on wycenę budynku.

Piekarnia żagańskiego komornika ma zostać zlicytowana na poczet długu, jaki komornik ma wobec byłego pracownika piekarni, cukiernika Leszka Śpiewaka. Mimo wyroku sądowego, komornik nie zamierzał zapłacić panu Leszkowi ok. 33 tys. zł. Dlatego żagańskiego komornika zlicytuje teraz szprotawski komornik. Wycena piekarni była już gotowa w styczniu, ale do licytacji nie doszło. Wszystko dlatego, że właściciel piekarni-komornik nie zgodził się z wyceną i zaskarżył ją do sądu. Biegły oszacował, że nieruchomość przy ul. Spółdzielczej jest warta 341 tys. zł, tymczasem jej właściciel twierdzi, że wraz z piecem piekarniczym jest ona warta 392 tys. zł. 

Sąd Rejonowy w Żaganiu skargę komornika rozpatrzy dopiero 6 czerwca. A pan Leszek jak nie miał pieniędzy, tak nie ma.

– Jestem tym już trochę zmęczony,  ale ciągle wierzę, że odzyskam swoje ciężko zarobione pieniądze, wraz z odsetkami – mówi „Regionalnej” pokrzywdzony cukiernik.

Przypomnijmy, osiem lat temu jego pracodawca odsprzedał piekarnię „Walter” żagańskiemu komornikowi, po czym wyjechał z Żagania. L. Śpiewak nie dostał zaległych wynagrodzeń od nowego właściciela. Nie odpuścił. Pozwał komornika i wygrał. Piekarz udowodnił, że nowy właściciel piekarni wiedział o długach poprzedniego właściciela i roszczeniach pracowników. I że przejął majątek z ich pokrzywdzeniem.

Napisz komentarz »