REKLAMA

Gospodarka, Samorząd

Nie opłacało się

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: Justyna Bareła

W Gozdnicy unieważniono przetarg na remont ulic Świerczewskiego, 3 Maja i Kościelnej, bo firmy zażądały za prace więcej pieniędzy, niż urzędnicy zarezerwowali w budżecie. Za drugim podejściem okazało się, że miasto będzie musiało dopłacić jeszcze więcej.

Na remonty ulic Świerczewskiego, Kościelnej i 3 Maja urzędnicy zaplanowali 900 tys. zł, a najniższa oferta po pierwszym przetargu była droższa o 260 tys. zł.

– Nie opłaciło się nam unieważnienie przetargu i ogłoszenie go po raz drugi – przyznaje burmistrz Krzysztof Jarosz. I tłumaczy: – W drugim terminie ofert było mniej, w dodatku nie zgłosiła się ponownie firma, która w poprzednim przetargu zaproponowała najniższą kwotę. Wówczas oferta była o 260 tys. zł wyższa od naszych możliwości, obecnie musimy dołożyć około 305 tys. zł.

Skąd burmistrz weźmie pieniądze?

– To drogi dofinansowywane w ramach tzw. schetynówek. Szkoda byłoby stracić 60-procentowe dofinansowanie. Na razie wygospodarowaliśmy w budżecie 200 tys. zł, ale wyliczenia jeszcze trwają. Czas na podpisanie umowy z firmą mamy do 20.05. Do tego czasu będziemy szukać pieniędzy. Rozważymy nawet wzięcie kredytu – przyznaje burmistrz.

Napisz komentarz »