REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Wasze sprawy

Sprzedaj niepotrzebne rzeczy

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

W Żarach rusza jarmark niepotrzebnych przedmiotów. 13 maja będzie można pohandlować.

– To jest mój pomysł – mówi Anna Maria Fedurek (33 l.) z Żar. – Jestem obecnie na urlopie macierzyńskim, ale jestem na tyle aktywna, że musiałam znaleźć jakieś dodatkowe zajęcie.

Jarmark ma służyć wszystkim tym, którzy mają w domu niepotrzebne rzeczy, używane lub nowe, a chcą je odsprzedać.

– Impreza nie jest związana z biznesem ani z żadną agitacją polityczną – mówi A. Fedurek. – Dlatego sprzedawać mogą tylko osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Pani Ania pomyślała, że pogoda nie jest najlepsza i warto by było zrobić jarmark pod dachem, dlatego zdecydowała się na szkołę.

 

– Od razu zgłosiła się do mnie Alina Rapacz i umówiła nas na spotkanie z Robertem Nowaczyńskim, dyrektorem CKZiU – mówi kobieta.- Dyrektor bez wahania się zgodził i nawet zaproponował comiesięczne imprezy w ramach dnia przedsiębiorczości i wolontariatu.

 

Gdzie, kiedy?

Pierwszy jarmark odbędzie się 13 maja (sobota) od godz. 10.00 do 15.00 w holu CKZiU przy ul. 9 Maja. Każdy, kto chce zostać sprzedawcą, musi się zarejestrować do 5 maja na adres: wyprzedazgarazowa.zary@gmail.com. Opłata 10 zł za stoisko 2-3 metry i stolik. Pieniądze z wpisowego zostaną przekazane dla stowarzyszenia Nauka i Technika w CKZiU, skąd będą pochodzić wolontariusze przygotowujący imprezę.

– Trzeba także zaakceptować regulamin, który zabrania sprzedaży alkoholu, nikotyny czy petard – wyjaśnia A. Fedurek. – Utarg dzienny do 1 tysiąca złotych jest nieopodatkowany.

Organizatorzy liczą, że w sprzedaży znajdą się głównie ubrania, obuwie, biżuteria, ozdoby domowe, książki, płyty, gry komputerowe, zabawki, artykuły AGD i RTV.

 

 

Napisz komentarz »