REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Samorząd

Sołtysi pracują, gmina zarabia

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Sołtysi podszprotawskich wsi wytknęli burmistrzowi, że zrzuca na nich coraz więcej obowiązków, ale ich wsie nic z tego nie mają.

Na obradach wyjazdowej komisji rolnictwa Rady Miasta w Siecieborzycach (piątek, 21.04.) stawili się sołtysi większości wsi w gminie. Wytknęli burmistrzowi, że muszą administrować wiejskimi świetlicami, ale dochód z ich wynajmu na różnego rodzaju imprezy trafia w całości do Urzędu Miasta.

– Mamy wiele pracy przy wynajmie sal, a dochód z najmu wpłacamy do gminnej kasy – grzmiał sołtys Długiego, Stanisław Mandrak. – A do remontów sal dokładamy z funduszu sołeckiego.

 

Robota papierkowa

S. Mandrak miał również żal do urzędników, że obarczyli sołtysów wypełnianiem sterty dokumentów przy wynajmie świetlic na stypy.

– Zajmuje to z dwie godziny. Tak nie może być! – zwrócił się do burmistrza. – Trzeba płacić, raporty robić. To należy zmienić.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 236

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »