REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Aktualności, Kultura, Oświata, Wasze sprawy

Kto się boi szkoły?

Opublikowano 05 maja 2017, autor: Justyna Bareła

Czy w Szprotawie od września ruszy niepubliczna szkoła podstawowa? Chce ją założyć stowarzyszenie, które prowadzi już niepubliczne gimnazjum. Ale nie może porozumieć się z władzami miasta.

Społeczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi prowadzi Stowarzyszenie Absolwentów Liceum w Szprotawie. Uczniowie chodzą do szkoły w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Choć stowarzyszenie wniosek o utworzenie podstawówki złożyło już w styczniu, nadal nie udało się załatwić formalności w Urzędzie Miasta. – Reforma oświaty, która likwiduje gimnazja, dała nam możliwość przekształcenia niepublicznego gimnazjum w niepubliczną szkołę podstawową w procedurze uproszczonej – tłumaczy Aniela Lachowicz, prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie złożyło w Urzędzie Miasta wniosek o przekształcenie, a także statut szkoły, wykaz nauczycieli i dokumenty z Sanepidu. – Nie przyszło do nas żadne wezwanie do uzupełnienia dokumentów, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do urzędu wysłaliśmy raport pokontrolny zamiast opinii z Sanepidu. I rzeczywiście tak było. Został wysłany przez pomyłkę. Pozytywną opinię Sanepidu doręczyliśmy osobno – przyznaje A. Lachowicz. I dodaje: – Zakwestionował ją zastępca burmistrza, powołując się na raport z kontroli, w którym wymieniono kilka drobnych usterek, które już zostały usunięte lub zostaną usunięte w wakacje.

Zastępca burmistrza, Paweł Chylak, zastrzega, że nie można mówić o celowym przedłużaniu procedur. – Opinia Sanepidu została dołączona w połowie lutego, ale bez pieczątki i podpisu. Poprosiliśmy Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o odpowiedź na pytanie, czy opinia Sanepidu mogła być pozytywna, skoro raport pokontrolny wskazuje na konieczne remonty. A kuratorium zapytaliśmy, czy szkoła, która jeszcze nie powstała, może prowadzić nabór. Informację o przyjęciach można znaleźć na ich stronie internetowej – mówi P. Chylak.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 155

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »