REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Jakie to wzbogacenie?

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: Justyna Bareła

Najpierw stracili domowe sprzęty przez awarię prądu, a gdy odzyskali część pieniędzy za naprawy, okazało się, że muszą za to zapłacić podatek, bo… się wzbogacili.

O awarii na liniach wysokiego napięcia pisaliśmy w marcu ubiegłego roku. Przez przepięcia na sieci część mieszkańców naszego regionu straciła domowe sprzęty.

– Nie dostaliśmy żadnej informacji, że coś się dzieje. Gdybym wiedziała, odłączylibyśmy sprzęty z kontaktów i nie byłoby problemu. Spacerowałam z wnukiem, gdy sąsiadka zapytała mnie, czy u nas w domu też popaliło urządzenia. Zaniepokojona poszłam wszystko posprawdzać – mówi Łucja Mazur z Dobroszowa Wielkiego.

– Okazało się, że do naprawy jest komputer, pralka i kuchenka. Za komputer zapłaciliśmy 550 zł, kolejne 300 zł poszło na naprawę pralki, ale na fakturze zabrakło wpisu, że zepsuła się w wyniku przepięcia sieci – tłumaczy pani Elżbieta Bartoszewicz, synowa pani Łucji. – Po około pół roku teściowa dostała zwrot tych 550 zł, ale kuchenkę i pralkę musieliśmy kupić nowe na raty. Za to nam już nikt nie zwracał – dodaje.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 241

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »