REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Aktualności, Komunikacja

Żarska w kawałkach

Opublikowano 28 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

87 tys. zł dołoży miasto do remontu ul. Żarskiej w Żaganiu.

Okazuje się, że choć modernizacja jednej z największych ulic kosztować będzie aż 3 mln 486 tys. zł, to obejmuje tylko… 700 metrów nawierzchni. Na dwa odcinki – od skrzyżowania z ulicą prowadzącą na Osiedle XXX-lecia PRL do skrzyżowania z ul. Piastowską oraz od skrzyżowania z ul. Młynarską do mostu – miasto musi wyłożyć dodatkowe pieniądze.

Na pierwszy kawałek radni już przyklepali pieniądze (na sesji, 24.04). Modernizacja tego 260-metrowego odcinka pochłonie 87 tys. zł. Konsorcjum Molewski wykona go w ramach trwającego remontu Żarskiej.

 

Same problemy

Radni przyznali dodatkowe pieniądze, ale mieli też sporo wątpliwości.

 – Czy w związku z rozszerzeniem inwestycji roboty się wydłużą? – pytał radny Dariusz Jadach.

– A co ze zniszczonym odcinkiem Żarskiej od skrzyżowania z ul. Młynarską do mostu? – dopytywał  radny Sebastian Galasiak.

Burmistrz Daniel Marchewka tłumaczył, że ten odcinek zostanie zrobiony w przyszłości, ze względu na trudności techniczne, jakie sprawia stary most. Dodał, że w tym roku zostanie opracowany projekt techniczny tego odcinka.

 – Ta część pokryta jest kostką granitową i nawierzchnią bitumiczną, która rozpływa się na boki – wspierała burmistrza naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miasta, Małgorzata Szymańska-Dereń. – Położenie kolejnej warstwy mija się z celem. Do tego problemy sprawia most. Wyszliśmy z założenia, że lepiej zrobić ten odcinek solidnie i kompleksowo, z przebudową chodników i oświetlenia.

 

W Żaganiu jak w Korei

Marchewka zapewnił, że nie ma informacji, jakoby konsorcjum miałoby się nie wyrobić w czasie z robotami. 

– Ale czy konsorcjum dotrzyma kolejnego terminu robót, to jest 28 kwietnia? To raptem cztery dni – dopytywał Jadach na sesji, 24.04.

– Nie wiem, co będzie za cztery dni. Słyszał pan, co się dzieje w Korei? – zażartował burmistrz.

– Ja słyszałem, co się dzieje w Żaganiu – odgryzł się Jadach.

Napisz komentarz »