REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Za drogo na park

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Norbert Królik

Przebudowa parku na Czerwonego Krzyża w Żarach stoi pod znakiem zapytania. W drugim przetargu firmy zażądały o ponad 700 tys. zł więcej, niż na ten cel chce przeznaczyć Urząd Miasta.

Czy inicjatywa mieszkańców pójdzie do kosza? W środę (19.04.) otwarto oferty firm, które chcą wyremontować park przy ul. Czerwonego Krzyża w Żarach. Po raz drugi okazało się, że wycena prac przez Urząd Miasta i firmy wykonawcze różni się diametralnie. Urzędnicy na remont parku chcą wydać niespełna 1 mln 670 tys. zł, a najniższa oferta zaproponowana przez firmę ARMAN z Kadłubii to 2 mln 375 tys. zł, czyli prawie 700 tys. więcej. Kolejna oferta złożona przez firmę Jasta Plus przekraczała możliwości urzędu o ponad 1 mln zł. Najdroższą ofertę złożyło konsorcjum firm Park M Poland i Park M z Nowego i Starego Sącza. Ich oferta przekracza 3 mln zł.

Projekt zakłada wybudowanie w parku przy ul. Czerwonego Krzyża siłowni pod chmurką, dwóch placów zabaw, trasy do jazdy na rolkach i rowerem, miejsca do uprawiania workoutu i petanque oraz terenów spacerowych, alejek, zielonych labiryntów. Inwestycja wygrała w budżecie obywatelskim na 2017 rok i zgodnie z zasadami budżetu powinna być rozpoczęta jeszcze w tym roku.

Napisz komentarz »