REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Jeszcze bez objazdów

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Sprawdzian cierpliwości dla kierowców. Już niebawem do remontowanej w Żarach ul. Okrzei dołączą ul. Moniuszki oraz ul. Zielonogórska.

Żary czeka remontowy szał. Wkrótce w mieście równocześnie będą realizowane trzy duże inwestycje na głównych ulicach – Okrzei, Moniuszki oraz Zielonogórskiej.

– W środę, 19.04., przekazaliśmy firmie Tandem plac budowy na ul. Zielonogórskiej – mówi Rafał Fularski z Urzędu Miasta. – Teraz muszą przygotować, łącznie z projektem, szczegółowy harmonogram prac.

Remont ul. Zielonogórskiej obejmuje odcinek od domu nr 13 w kierunku ronda na obwodnicy miasta.

– Do końca kwietnia, firma Eurovia, która będzie remontować ul. Moniuszki, oficjalnie wejdzie na plac budowy – mówi Joanna Rączkowska-Manaj, naczelnik wydziału komunikacji, transportu i dróg w żarskim Starostwie Powiatowym. – Do majówki będziemy jeszcze jeździć po staremu, ale potem zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, podobnie jak przy ul. Okrzei.

Przypomnijmy, że na ul. Moniuszki powstanie nowe oświetlenie, chodniki, droga rowerowa, poszerzona zostanie jezdnia z nową nawierzchnią, boczne parkingi i najważniejsze – rondo łączące ulice Lotników, Moniuszki oraz Wieniawskiego.

Tymczasem remont ul. Okrzei wkracza w kolejny etap. O ile od ul. Fabrycznej wrócił ruch obustronny, to od ul. Częstochowskiej, w związku z coraz bardziej zaawansowanymi pracami przy budowie kanalizacji deszczowej, ulica zostanie zamknięta na odcinku do ul. Lubelskiej.

Koszt prac na ul. Moniuszki to 6 mln 760 tys. zł. Ulica ma być gotowa w połowie października. Remont ul. Okrzei to 4 mln 376 tys. zł, ma potrwać do końca sierpnia. Przebudowa ul. Zielonogórskiej ma kosztować ok. 6 mln zł. Termin zakończenia prac to 29 września.     

Napisz komentarz »