REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Sprawdzali daniele starosty

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Po zgłoszeniu od mieszkańca Powiatowy Inspektor Weterynarii skontrolował zagrodę u żagańskiego starosty. Sprawdzał, czy jego daniele są trzymane w odpowiednich warunkach.

Anonimowy informator twierdzi, że starosta żagański Henryk Janowicz nie dba o swoje stado danieli (ssaki z rodziny jeleniowatych – przyp. red.). Utrzymuje, że zwierzęta mają złe warunki. Starosta rzekomo miał je trzymać je na swojej posesji w Jeleninie, w ciasnej zagrodzie,  ez pożywienia.  Informator podkreślił, że daniele mogą łatwo przejść przez ogrodzenie, które jest uszkodzone.

Mają co jeść

Leszek Ziaja, Powiatowy Inspektor Weterynarii dwukrotnie wysłał swoich pracowników do Jelenina.

 – W obu przypadkach stwierdzili oni żadnych uchybień – mówi L.  Ziaja. – Ogrodzenie było prawidłowe, zwierzęta mają bardzo dobre warunki w zagrodzie, pożywienie i wodę. Nie stwierdziliśmy też, aby zwierzęta były chore.

Kocham swoje daniele

Starosta Janowicz twierdzi, że anonim to czysta złośliwość. – Trwa na mnie nagonka, bo pewnymi decyzjami w Żaganiu mogłem się narazić niektórym ludziom. I teraz się na mnie mszczą  – kwituje. Zapewnia, że kocha swoje daniele. – Mam je już ponad 10 lat. To moje życie i hobby po pracy. Ja szanuję zwierzęta. Te daniele mają lepiej w mojej zagrodzie, niż niektórzy ludzie w domu.

30 danieli starosta hoduje na 5 hektarach.

Napisz komentarz »