REKLAMA

Komunikacja

Łatają w Witoszynie

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Justyna Bareła

Od przyszłego tygodnia ruszą pracę przy remoncie drogi do Witoszyna Górnego. Mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia.

– Po zimie mieliśmy ogromny dylemat, co zrobić z drogą, bo była w fatalnym stanie. Asfalt jest w niektórych miejscach wykruszony na całej szerokości drogi i jest ona ledwo przejezdna – tłumaczy wójt Wojciech Olszewski. I dodaje: – Oszacowaliśmy, że na wylanie asfaltu na odcinku 1.100 metrów potrzeba minimum 300 tys. zł, których nie mamy, dlatego szukaliśmy innych rozwiązań. Mamy frezowinę kupioną jeszcze dwa lata temu, do tego dokupiliśmy emulsję za ok. 4 tys. zł i taką mieszanką będziemy łatać dziury, a w niektórych miejscach wylewać na całej szerokości drogi, żeby związała się i nie pękała. Chcemy w ten sposób naprawić łącznie 300 metrów.

Drogę naprawiać będą pracownicy komunalki. Na utrudnienia w ruchu trzeba przygotować się szczególnie wtedy, gdy wylewane będą całe fragmenty drogi. – Wówczas droga nie będzie w ogóle przejezdna, ale terminy takich prac będziemy każdorazowo konsultować z mieszkańcami – zapewnia wójt.

Napisz komentarz »