REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wyburzyli Kozę, będzie Party House

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Słynny pawilon handlowy „U Kozy” w żagańskim Rynku został wyburzony. Jego miejsce zajmie trzykondygnacyjna kamienica, z rozrywkami dla młodzieży.

Sklep wielobranżowy stał w Rynku równe 40 lat. Jego nazwa pochodziła od nazwiska nieżyjącego już dziś właściciela, który na dachu pawilonu umieścił nawet figurkę kozy. We wtorek, 18 kwietnia, sklep został wyburzony przez nowego właściciela, Ireneusza Danieliszyna.

W sumie, na powierzchni ponad 160 mkw., żagański przedsiębiorca postawi synowi kamienicę o nazwie „Party House”. Patryk Danieliszyn ma już wizję. Znajdzie się w niej: pizzeria i fast foody, stoły do bilarda, automaty do gier, telewizory, na których będą wyświetlane wydarzenia sportowe oraz sala koncertowa, gdzie będzie można wygodnie położyć się na leżakach, a także obejrzeć filmy. 

 – Miasto zmieniło plan zagospodarowania zgodnie z moim życzeniem i będę mógł w całości zabudować działkę. Uchwała Rady Miasta już się uprawomocniła, więc mogę inwestować – mówi I. Danieliszyn. – Po wyburzeniu pawilonu, na plac budowy wszedł już archeolog, który sprawdzi, czy nie ma tam niespodzianek, np. piwnic. Potem przyjdzie czas na opracowanie projektu i wszelkie pozwolenia. Sama budowa ruszy jesienią.

Napisz komentarz »