baner-jas

SUPER DZIEWCZYNY!

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Dziewczynki z Jasienia wygrały wojewódzki turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Młode piłkarki ze Szkoły Podstawowej z Jasienia okazały się najlepsze w kat. do 8 lat. Zawodniczki w decydującym spotkaniu pokonały MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0. – Wszystko skończyło się po naszej myśli, choć wcale nie spodziewałyśmy się tutaj wygranej. W przeciwieństwie do wielu drużyn gramy sobie bowiem zupełnie amatorsko raz w tygodniu w ramach SKS-u. Zimą ćwiczymy na niepełnowymiarowej hali, latem na orliku, ale frekwencji na zajęciach mogą pozazdrościć nam dużo większe ośrodki – tłumaczyła trener Beata Korecka. – Przed przyjazdem tutaj dziewczynki nie zdawały chyba sobie sprawy, co je dokładnie czeka, ale bardzo im się spodobało. Cała otoczka i fantastyczne nagrody bez wątpienia zmobilizują je do dalszej pracy. Doczekałam się już kilku wychowanek w kadrze wojewódzkiej i mam nadzieję, że z tej grupy za kilka lat wyłonią się kolejne kadrowiczki.

To nie koniec sukcesów piłkarek z Jasienia. W kategorii U-12 zajęły drugie miejsce, przegrywając w finale ze Stilonem Gorzów. Wlkp. W kategorii U-10 dziewczyny z Jasienia zajęły piąte miejsce. Najlepszą zawodniczką w kategorii wiekowej U- 8 została Nikola Koryzna, a w kategorii U-12 najlepszą bramkarką turnieju została Oliwia Koszela. Opiekunami drużyn są: Beata Korecka i Marcin Stankiewicz.