REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Kultura, Oświata

Oj, skromniutko w Żaganiu

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Justyna Bareła

Jeden dzień zabawy i tylko do godz. 20:00. Taki jest plan żagańskiej majówki. – To jakiś żart? – pytają nasi czytelnicy.

„Majowy Festyn Rodzinny” w przypałacowym parku zaplanowano na poniedziałek 1.05. W programie animowane zajęcia dla dzieci „Magiczna wyspa” w godz. 14:00-19:00. Na scenie zaprezentują wokaliści z sekcji Centrum Kultury, koncert da także Orkiestra Dęta z Iłowej i grupa „Awiński Show”.

]Od 1.05. do 3.05. odbywać się będą zajęcia sportowe na Arena.

– Nie mogę uwierzyć, że majówka skończy się na jednym dniu – przyznaje pani Natalia, czytelniczka, która przyszła do redakcji w tej sprawie.

– Widocznie czasy, gdy przyjeżdżały do nas gwiazdy, już minęły. Szkoda, że nikt nie pomyślał o młodzieży – słyszymy od licealistów.

Bo krytykowali

Organizowaniem majówki zajmuje się Centrum Kultury. Jego dyrektor, Beata Tołpa, przyznaje, że powodem ograniczenia zabawy do jednego dnia było to, że w poprzednich latach na imprezy przychodziło za mało ludzi.

– Majówkę zaplanowaliśmy skromnie, bo z roku na rok było coraz mniejsze zainteresowanie imprezą.  Jedni chcieli zabawy do parku, inni w mieście. Poza tym sporo mieszkańców i tak wyjedzie, więc postawiliśmy na atrakcje dla rodzin z dziećmi, które zostaną w mieście – tłumaczy dyrektorka. I dodaje: – Co roku wydawaliśmy około 50-60 tys. zł na majówkę, w tym  maksymalnie 20 tys. zł.

Napisz komentarz »