REKLAMA

Sport

Zawarczą na żagańskim poligonie

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Już w najbliższy weekend (22 i 23 kwietnia), rajd na poligonie w Żaganiu otworzy tegoroczny cykl Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country motocykli i quadów.

Czy w sobotę zawodnicy ścigać się będą po piasku czy po śniegu? Tego organizatorzy nie mogą być pewni, ale gwarantują, że kibice będą mieli naprawdę ciekawe widowisko, zaś motocykliści i quadowcy – dobrze przygotowaną, różnorodną trasę. W zawodach startować mogą również amatorzy bez licencji.  Organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 100 zawodników.

 –  Na zawodników czeka licząca około 10 km terenowa pętla, poprowadzona m.in. po poligonowych piaskach.  Start równoległy tylko uatrakcyjni widowisko  – mówi Andrzej Jedynak, rzecznik organizatora. –   Kierowcy zostaną podzieleni są na trzy grupy – dwie motocyklowe i jedną – quadowców. Rywalizacja w sobotę od 10:30 do 16:00, zaś w niedzielę – od 9:00 do 14:30.

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Cross Country organizowane są w ramach obchodów Święta 34. Brygady Kawalerii Pancernej. I ważna informacja dla mieszkańców regionu – wjazd na teren poligonu: od ulicy Żarskiej, z drogi krajowej 12.

Napisz komentarz »