joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Prężyli muskuły

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Bardzo dobrze zaprezentowali żagańscy sportowcy na ogólnopolskich Mistrzostwach Śląska w kulturystyce i fitness, jakie rozegrano w Mysłowicach.

W kategorii juniorek fitness bikini do 18 lat, Sandra Wika (17 l.) zajęła 9. miejsce. Całkiem nieźle, jak na debiut w tej rangi imprezie. – Jestem z niej dumna, bo pokonała nie tylko tremę,  ale i sporo bardziej doświadczonych rywalek – mówi jej opiekunka, Mirosława Lechowicz, która przygotowywała ją do zawodów. – Sandra potrzebuje jeszcze dużo pracy, ale da radę i zawędruje jeszcze na sam szczyt. Na pewno bez odżywek i suplementów się nie obejdzie – dodaje jej trenerka.

Klubowy kolega Sandry, z UKS Nike Żagań, Adrian Czapracki  zajął 8. miejsce w plażowym fitness juniorów (na 16 startujących). – To był jego pierwszy start w tej kategorii i oceniam go na przyzwoity  – dodaje jego opiekun, Edmund Lechowicz. – Do tej pory Adrian startował tylko w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc.

Sam Lechowicz również spróbował swoich sił w rywalizacji weteranów, dając przykład swoim wychowankom. Na 33. startujących zajął trzecie miejsce.  – Tym startem chciałem wesprzeć na duchu młodzież – dodaje pan Edmund, który do tej pory brylował w wyciskaniu sztangi leżąc, zdobywając masę medali i ustanawiając wiele rekordów. – Stanąłem na najniższym stopniu podium dzięki żonie, jej diecie i motywacji.