REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Szykują podwyżkę czynszów

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Żaganiu chce podwyższyć czynsze. Dla najemcy 50-metrowego mieszkania oznaczać to będzie 160 zł mniej w portfelu.

Bogdan Fryze, dyrektor ZGM-u, wniosek o podwyżkę już przedstawił burmistrzowi. Zakłada, że od 1 sierpnia mieszkańcy lokali komunalnych zapłacą średnio o 27 groszy za metr kwadratowy więcej niż dotychczas. Stawka czynszu wzrośnie z 5,25 zł do 5,52 zł.

– To stawki ustalone przez radnych w Wieloletnim Planie Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Żagań – zaznacza Fryze. – Co roku są podwyższane o wskaźnik waloryzacji cen, więc nie nazwałbym tego podwyżką. Najemcy jej nie odczują, za to ZGM będzie mógł zwiększyć pulę środków na najpilniejsze remonty.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 171

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »