REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Uratowali bielika

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy podszprotawskiej Borowiny zrobili dobry uczynek w świąteczny poniedziałek (17.04.). Dzięki nim, ogromny bielik ze złamanym skrzydłem nie skonał w rowie.

Rannego ptaka, będącego pod ścisłą ochroną, zauważył z auta Abdelkader Bouhallaf, Marokańczyk, który jechał do swojej rodziny w Borowinie (gm. Szprotawa).

– Wujek jechał do nas z żoną, siostrą mojej mamy, w świąteczne odwiedziny – opowiada Dominika Jefimek,mieszkanka Borowiny.  – Na drodze między Witkowem a Borowiną zauważył, że coś w rowie się rusza. Zatrzymał auto, wysiadł i zobaczył, że to ranny, ogromny ptak. Miał złamane skrzydło, krwawił.

Pan Abdelkader zapakował ptaka do auta i przywiózł go do Borowiny.

– Razem z wujkiem i bratem postanowiliśmy mu pomóc. Owinęliśmy ręcznikiem, napoiliśmy, po czym zaczęliśmy dzwoniliśmy po pomoc, gdzie się da – dodaje D. Jefimek, na co dzień strażak – ochotnik miejscowego OSP. – Z internetu dowiedzieliśmy się, że okazały ptak to będący pod ochroną bielik. Może zderzył się z autem lub linią energetyczną.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 238

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »