REKLAMA

Wasze sprawy

Wyprawa, aby wysłać list

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Leszna Górnego (gm. Szprotawa) żalą się, że aby wysłać list muszą jeździć na pocztę do Szprotawy. To aż 15 kilometrów.

Do redakcji zadzwonił pan Janusz. – Nasza miejscowość ma ponad 1.200 mieszkańców, jest jedną z większych w gminie Szprotawa. To wstyd, że nie ma nawet skrzynki, aby wrzucić list czy kartkę z życzeniami – żali się. – Z każdą przesyłką trzeba jeździć do oddalonej o 15 kilometrów Szprotawy. W obie strony to aż 30 kilometrów. Jednego razu listonosz nie zastał mnie w domu i zostawił awizo. Gdy wróciłem z pracy, od razu pojechałem do Szprotawy, ale pracownica poczty powiedziała, że listonosz jeszcze nie wrócił z terenu, więc moja wycieczka była na darmo.

Waldemar Panasewicz, mieszkaniec Leszna Górnego i radny gminny, przyznaje, że od miesięcy zabiega o przywrócenie punktu pocztowego. – Po 9 latach, punkt wróci  do Leszna. Odpowiedziała mi Poczta Polska. Wybrali lokalizację w budynku po byłej restauracji, w centrum wsi – mówi Panasewicz. – W maju ruszy adaptacja pomieszczenia, a sam punkt – latem. Właściciel budynku udostępni pomieszczenie nieodpłatnie, poczta je wyposaży i oddzieli od reszty ścianą działową oraz wstawi okno.

Napisz komentarz »