REKLAMA
baner_citroen_970x250_C3_18-09-2017

Wasze sprawy

Wyprawa, aby wysłać list

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Leszna Górnego (gm. Szprotawa) żalą się, że aby wysłać list muszą jeździć na pocztę do Szprotawy. To aż 15 kilometrów.

Wyprawa, aby wysłać list

Do redakcji zadzwonił pan Janusz. – Nasza miejscowość ma ponad 1.200 mieszkańców, jest jedną z większych w gminie Szprotawa. To wstyd, że nie ma nawet skrzynki, aby wrzucić list czy kartkę z życzeniami – żali się. – Z każdą przesyłką trzeba jeździć do oddalonej o 15 kilometrów Szprotawy. W obie strony to aż 30 kilometrów. Jednego razu listonosz nie zastał mnie w domu i zostawił awizo. Gdy wróciłem z pracy, od razu pojechałem do Szprotawy, ale pracownica poczty powiedziała, że listonosz jeszcze nie wrócił z terenu, więc moja wycieczka była na darmo.

Waldemar Panasewicz, mieszkaniec Leszna Górnego i radny gminny, przyznaje, że od miesięcy zabiega o przywrócenie punktu pocztowego. – Po 9 latach, punkt wróci  do Leszna. Odpowiedziała mi Poczta Polska. Wybrali lokalizację w budynku po byłej restauracji, w centrum wsi – mówi Panasewicz. – W maju ruszy adaptacja pomieszczenia, a sam punkt – latem. Właściciel budynku udostępni pomieszczenie nieodpłatnie, poczta je wyposaży i oddzieli od reszty ścianą działową oraz wstawi okno.

Napisz komentarz »