baner_MTM_28_03_2017

Bramka w 97. minucie!

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Do świątecznego stołu tylko piłkarze żarskiego Promienia zasiedli w dobrych nastrojach. Czarni Żagań dopiero w doliczonym czasie gry wywalczyli remis, pozostałe nasze drużyny zeszły z boiska pokonane.

W Wielką Sobotę (15.04.), Promień już od 2. minuty przegrywał ze Zjednoczonymi Lubrza 0:1 a jego piłkarze długo nie mogli trafić do siatki gości. Worek z golami rozwiązał się po przerwie.  Ostatecznie żaranie wygrali 3:1, po golach Dariusza Piechowiaka (53. min), Jakuba Nowaka (57. min) i Radosława Żebrowskiego (90. min). Promień zagrał w składzie: Bieńko – Femlak, Piechowiak,  Jelski (od 46. min Żółtański), Kuczyński, Nowak, Kulas (od 61. min Rybnik), Reszczyński, Rogalski, Suski, Żebrowski.

Trzecią porażkę z rzędu zanotowała Unia Kunice, przegrywając w Rzeczycy z  miejscową Unią 0:3.  Uniście zagrali w składzie: Ciesielski – Czarnota (od 66. min Włodarczyk),  Czubak, Frankowych, K. Goc, S. Goc, Jurczak, Matuszewski, Olbryś (od 62. min Drzewiecki), Rybak (od 52. min Sałandziak), Sitarek.

Nie dali rady Amatorowi

Najbardziej rozczarowali kibiców piłkarze Piasta Iłowa, którzy z własnego boiska zeszli pokonani, nie dając rady Amatorowi Bobrowniki (0:2). Dzięki temu zwycięstwu goście awansowali na siódme miejsce, wygrywając ósmy mecz z rzędu. Piast miał najwięcej sytuacji w drugiej połowie, ale nie udało mu się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Amatora. Strzelali kolejno: Adam Klisowski, Daniel Łuszczyński, Michał Fernezy i Adrian Bortnowski. Piast zagrał w składzie: Karoi  – Cecuła, Jaworski, Klisowski,   Gronkowski (od 67. min Fernezy), Turkevich, Wdowiak, Słomiński, Kowalski (od 67. min Łuszczyński) – Góral, Ciepielowski (od 77. min Bortnowski).

Bramka w 97 minucie!

Do końca o punkt walczyli w Czerwieńsku piłkarze Czarnych. Podopieczni Sebastiana Horodyskiego zaczęli źle, bo od bramki samobójczej Łukasza Bieleszczuka, w 8. minucie. Wprawdzie, pięć minut później wyrównał Dariusz Łojko, ale w 53. minucie Piast ponownie wyszedł na prowadzenie, po golu Grzegorza Lipińskiego. Żaganianie walczyli do samego końca i ich walka się opłaciła. W 7. minucie doliczonego czasu gry, na 2:2 wyrównał Sebastian Bogiel. W Czerwieńsku Czarni zagrali w składzie: Bieleszczuk – Adamczyk, Horodyski, Tymiński, Martyniak (od 46. min Skiba, od 60. min Mastalerz),  Kowalski (od 70. min Iwaniak), J. Szkarapat, Chruścicki, D. Szkarapat, Bogiel, Łojko (od 75. min Puławski).