REKLAMA

Sport

Sobieski walczy o I ligę

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Czy po weekendowym turnieju barażowym żagańscy siatkarze będą jeszcze bliżej awansu?

 WKS Sobieski Żagań zmierzy się w półfinale centralnym o awans do I ligi, w Tomaszowie Mazowieckiem. Zagrają tam najlepsze drużyny z trzech grup II ligi, wyłonione w dwóch rundach play-off.  Podopieczni Artura  Chaberskiego zmierzą się kolejno z: Mickiewiczem Kluczbork (dziś, piątek, 21.04., godz. 20.00),  AZ-em UZ Poznań (sobota, 22.04., godz. 15.00) oraz miejscową Lechią (niedziela, 23.04., godz. 17.00).

 – Do Tomaszowa jedziemy w roli kopciuszka, po naukę i nowe doświadczenie. Wygraliśmy drugą ligę, choć nikt nas nie stawiał w roli faworyta, teraz jedziemy sprawić niespodziankę w pierwszym turnieju centralnym o awans do I ligi – mówi A. Chaberski. – Do finału awansują z tej czwórki dwie najlepsze drużyny. Jeśli się nie uda, nie będzie tragedii. Cel w tym sezonie już zrealizowaliśmy z nawiązką ,dla nas turniej w Tomaszowie to wielka przygoda.

Tyle trener. Sobieski zagra bez swojego lidera i kapitana Piotra Sajdaka, którego kontuzja pięty wyeliminowała z gry na kilka miesięcy.  Reszta jest gotowa do gry. Przed wyjazdem do Tomaszowa „wojskowi” zagrali jeszcze sparing w Nowej Soli, z miejscową Astrą.

 Dwie najlepsze drużyny z turnieju w Tomaszowie, zagrają w finale barażów centralnych, 5-7 maja br. Wystąpi w nim sześć zespołów  z ośmiu grup II ligi, z których awans do I ligi wywalczy cztery (dzięki reformie zostanie powiększona).  Czy znajdą się w niej żagańscy siatkarze?

Napisz komentarz »