REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Święto Brygady

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Justyna Bareła

34. Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania obchodzi swoje święto dla upamiętnienia marszu 1. Korpusu Pancernego na Drezno podczas II wojny światowej. Obchody rozpoczną się już w piątek, 21.04.

W kościele garnizonowym o godz. 8:00 odprawiona będzie msza , po niej pod pomnikiem gen. Tadeusza Buka przewidziano uroczyste zakończenie VII Sztafety Pamięci gen. broni T. Buka. Uroczysty apel zaplanowano na godz. 11:00 po raz pierwszy w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Karliki. Żołnierze odbiorą wówczas odznaki pamiątkowe, wyróżnienia oraz mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

 Wszyscy, którzy wybiorą się na poligon będą mieli okazję obejrzeć pokaz dynamicznego działania czołgów Leopard 2A5 i kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, będą także będą 122 mm samobieżne haubice 2S1 Goździk oraz zestawy przeciwlotnicze Hibneryt. Do obejrzenia z bliska będzie także pozostały sprzęt wojskowy. Dla dzieci przygotowano strzelanie z symulatorów broni strzeleckiej, dmuchane zamki, malowanie twarzy, plastyczne i sprawnościowe konkursy z nagrodami. Na smakoszy czekać będzie żołnierska grochówka. Festyn potrwa do godz. 15:30.

W weekend 22-23.04. na terenie Placu Ćwiczeń Taktycznych (za brygadą, w kierunku Żar) odbędą się wyścigi motocykli i quadów. Zawody rozegrane zostaną w ramach III. i IV. rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Cross Country.

Napisz komentarz »