REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Rewolucja na targowisku

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: bj

Remont placu targowego przy ul. Lotników w Żarach za 3 mln zł.

Żarski Ratusz otrzymał (12.04.) pozwolenie na budowę.

Zgodnie z projektem, utwardzona zostanie cała część handlowa, zamontowane nowe stoły i wiaty nad nimi, zadaszenia nad miejscami dla rowerów. Teren wokół wieży ciśnień, która będzie podświetlana, zostanie zagospodarowany na miejsce rekreacyjne, z zielenią i ławkami. Nie będzie więc tu miejsc do parkowania.

Wyremontowana zostanie droga wewnętrzna i chodnik okalający hale targowe. Te zostaną pomalowane. Będzie 10 stanowisk do handlu z samochodów. Pojawią się ławki, kosze, tablice informacyjne, osłony na śmietniki, schody i podjazdy dla niepełnosprawnych. Rozebrany zostanie murowany pawilon handlowy, który znajduje się przy bramie od strony ul. Lotników i stare fundamenty na placu. Cały teren zostanie odwodniony, wybudowana będzie nowa kanalizacja deszczowa. Staną tu też latarnie. Wyremontowane zostaną współczesne bramy wejściowe, a także furtki, z nową dodatkową od strony ul. Moniuszki.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 136

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »