REKLAMA
baner-jas

Wasze sprawy

Kasa na piece

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Norbert Królik

119 osób złożyło w Żarach wnioski o dotację na wymianę pieców. Wygląda na to, że prawie wszyscy dostaną pieniądze. Z budżetu miasta pójdzie na ten cel ponad 800 tys. zł.

Urzędnicy zwiększyli kwotę, którą przeznaczą na dofinansowanie do wymiany pieców – z 200 tys. do 830 tys. zł. Mieszkańcy złożyli 119 wniosków. Wstępną weryfikację przeszło 110.

Wyniki w maju

– Pełną listę osób, które otrzymają dotację, poznamy w drugiej połowie maja – zapowiada Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury i ochrony środowiska w Urzędzie Miasta.

Urząd może dofinansować wymianę pieców węglowych, które mają co najmniej 10 lat lub takich, których sprawność grzewcza wynosi poniżej 80 proc. Wymienić je można na gazowe lub ogrzewanie elektryczne, w tym pompy ciepła. Z budżetu miasta do inwestycji dokładane będzie maksymalnie 10 tys. zł, ale nie więcej niż 50 proc. poniesionych przez mieszkańców kosztów.

Kasa w listopadzie

– Jest kilka wniosków, w których kwota dotacji jest maksymalna, ale większość osób wnioskowała o niższe kwoty – mówi D. Babula.

Wszyscy, którzy otrzymają dotację, będą mieli czas do końca września na wykonanie i rozliczenie inwestycji. Dopiero po kontroli i weryfikacji wykonanych prac przez urzędników na ich konto wpłyną pieniądze przyznane w ramach dotacji. Ma to nastąpić do końca listopada.

Napisz komentarz »