REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Aktualności, Wasze sprawy

Kotłownia zostaje

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Norbert Królik

Kotłownia węgla brunatnego na osiedlu Zawiszy Czarnego w Żarach dalej będzie pracowała, mimo że mieszkańcy bloków na osiedlu chcą, żeby ogrzewanie w ich mieszkaniach było gazowe.

Mieszkańcy Zawiszy Czarnego chcą, żeby ich mieszkania były ogrzewane gazem, a nie jak do tej pory węglem brunatnym spalanym w osiedlowej kotłowni. Nic z tego, przynajmniej na razie nie będzie, bo gazociąg, który dostarcza gaz do osiedla, jest za mały. Trzeba wybudować nowy gazociąg, który będzie dostarczał więcej gazu.

– Musieliśmy podpisać nowe umowy z kotłownią, bo nie możemy ryzykować, że nie będziemy mieli ogrzewania, ale ustaliliśmy 4-miesięczny okres wypowiedzenia i jeżeli tylko będzie możliwa od strony technicznej budowa kotłowni z piecami gazowymi, zrobimy to – przekonuje Jerzy Candekidis, zarządca nieruchomości.

Kotłownia należy do Kopalni Węgla Brunatnego Sieniawa sp. z o.o. i jest zasilana węglem właśnie z tej kopalni. Przez to, że nie udało się na razie zapewnić warunków technicznych do dostarczenia gazu do wszystkich bloków na osiedlu, kotłownia będzie dalej działała.

– Nie myślimy o zamknięciu kotłowni. Mamy podpisane bezterminowe umowy z 6 blokami. Nikt z pracowników kotłowni nie straci pracy – zapowiada Jan Piróg, prokurent KWB Sieniawa.

– Kotłownia nie ma przyszłości, bo my się nie wycofamy. Jeżeli tylko dostaniemy warunki przyłączenia gazu, ruszamy z inwestycją. Kotłownia jest dla nas tylko kołem ratunkowym na czas doprowadzenia odpowiedniej infrastruktury – mówi J. Candekidis.

komentarz »
  1. zwykły realista 20 kwietnia 2017 09:47 - Odpowiedź

    Ponieważ kopalnia jest właścicielem ciepłowni, to nie udało się podłączyć gazu 🙂 Ktoś zdziwiony?

Napisz komentarz »