REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Aktualności, Zdrowie

Janbud dokończy szpital

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: bj

Firma Janbud wygrała przetarg na dokończenie rozbudowy Szpitala na Wyspie w Żarach. Za prace dostanie 1 mln 529 tys. zł.

Do ogłoszonego przez Szpital na Wyspie przetargu stanęły dwie firmy. Poza Janbudem o zlecenie ubiegała się firma Big-Rem Daniela Awdzieja, która obecnie kończy pierwszy etap prac w szpitalu, czyli budowę nowego skrzydła w stanie surowym. Jej oferta została jednak odrzucona, pomimo że kwota była niższa (1 mln 467 tys. zł).

Big-Rem z robotami ma się uporać do końca kwietnia. Od połowy maja na plac budowy wejdzie ekipa Janbudu. Jej zadaniem będzie budowa ścian wewnętrznych, wstawienie okien, montaż dachu, wykonanie elewacji i murów oporowych przy skarpach. Janbud będzie miał na to czas do końca września.

W kwietniu Rada Miasta w Żarach uchwali przekazanie miliona złotych dotacji na rozbudowę szpitala.

– Te pieniądze pomogą wykończyć wnętrza. Instalacja elektryczna i wodna rozprowadzone zostaną na wszystkich poziomach, ale z pozostałymi pracami na parterze, gdzie będzie administracja, poczekamy. W pierwszej kolejności Janbud zajmie się pierwszym i drugim pietrem, gdzie mieścić się będą oddział dziecięcy i ginekologia – sale chorych, pokoje lekarskie, gabinety zabiegowe – wylicza Wiesław Olszański, prezes Szpitala na Wyspie. – Zakładam, że nowe pomieszczenia będą oddane do użytku najpóźniej na przełomie tego i kolejnego roku – dodaje W Olszański.

W Szpitalu na Wyspie pierwsze prace budowlane ruszyły lipcu ub.r. Skrzydło stanęło przy budynku, w którym mieści się oddział dziecięcy, chirurgia i ginekologia z położnictwem. Istniejący dotychczas budynek kształtem przypomina literę L. Nowe skrzydło ma taki sam kształt. Całość będzie więc czworokątem, z wewnętrznym patio. Na całą inwestycję potrzeba 5 mln 700 tys. zł. Dzięki niej powiększony zostanie oddział dziecięcy i ginekologia.
Dotychczas na rozbudowę 1 mln 200 tys. zł przeznaczył powiat. Te pieniądze wystarczyły, by postawić skrzydło w stanie surowym. Firma Big-Rem Daniela Awdzieja z Żar otrzymała za to wynagrodzenie 1 mln 256 tys. 215 zł.

 

Napisz komentarz »