REKLAMA

Gospodarka

Przenoszą się do Żagania

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Justyna Bareła

Firma Tandem Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe zamyka swoją siedzibę w Żarach i przenosi się do Żagania.

– W Żarach nie mamy już możliwości rozwoju. Dysponujemy półhektarową działką w sąsiedztwie innych zabudowań i szkoły, więc nie mamy szans na rozbudowę – tłumaczy decyzję o przeprowadzce Henryk Jung z zarządu firmy.

W Żaganiu firma ma oddział przy ul. Lotników Alianckich.

– Od kilku lat staraliśmy się u prywatnego właściciela o zakup sąsiedniej działki. Udało się dopiero w ubiegłym roku, umowę sfinalizowaliśmy w grudniu. Teraz w Żaganiu mamy do dyspozycji cztery hektary. Zależało nam bardzo na tej lokalizacji, bo działka sąsiaduje z terenem należącym do miasta i choć nie ma dla tego obszaru planu zagospodarowania przestrzennego, niewykluczone, że będziemy się starać o jego stworzenie, żeby kupić kolejne tereny pod działalność – tłumaczy H. Jung.

Siedziba z ul. Pułaskiego w Żarach i wszyscy pracownicy zostaną przeniesieni do Żagania do końca roku.

– W Żarach zatrudniamy 50 osób, nie planujemy zwolnień, wszystkich przeniesiemy. To spore wydarzenie logistyczne. Nie chodzi o samo przewiezienie ludzi i biura. Mamy duży tabor samochodowy, trzeba załatwić dużo dokumentów związanych z przeniesieniem wszystkich polis, ubezpieczeń, chodzi także o zmianę Urzędu Skarbowego, przeniesienie księgowości. Takie procedury trwają – mówi H. Jung.

W Żaganiu firma już ogrodziła nową działkę.

– Na inwestycje w latach 2018-20 mamy zaplanowane 10 mln zł. Chcemy otworzyć linię do produkcji elementów żelbetonowych i strunobetonowych. Wcześniej trzeba będzie postawić odpowiednie hale. Obecnie w Żarach i Żaganiu zatrudniamy łącznie 70 osób. Docelowo planujemy około 100 – zapowiada H. Jung.

Siedziba w Żarach pójdzie do rozbiórki i stanie na niej budynek wielorodzinny.

 

 

.

Napisz komentarz »