REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Lepiej omijaj Okrzei

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Trwa remont ul. Okrzei w Żarach. W kilku miejscach wprowadzono ruch wahadłowy.

Po części ul.Okrzei można jeździć tylko wahadłowo.

– Co jakiż czas, zgodnie z harmonogramem prac, będą zmiany w ruchu na ul.Okrzei – mówi Patryk Faliński, zastępca burmistrza Żar. – Mieszkańcy muszą być przygotowani na utrudnienia także w okresie przedświątecznym i w same święta. 

Ul. Okrzei remontuje firma Infrakom z Kościana, aktualnie wprowadziła ruch wahadłowy na odcinku najbliżej skrzyżowania z ul. Częstochowską. To powoduje utrudnienia, dlatego drogowcy zalecają objazd, korzystając z obwodnicy miejskiej.

– Ruch wahadłowy przy pomocy świateł potrwa na pewno do końca tygodnia po świętach – mówi Piotr Nogajczyk, kierownik budowy. – Jeśli chodzi o utrudnienia przy skrzyżowaniu z ul. Witosa i Fabryczną, gdzie obecnie także został wprowadzony ruch naprzemienny sterowany ręcznie, to chcemy wyjść z pasa drogi do środy, 19.04. i od czwartku droga będzie na powrót przejezdna, bo z pracami przeniesiemy się na prawoskręt, czyli teren przy ul. Fabrycznej – wyjaśnia.

We wtorek (11.04.) na ul. Okrzei doszło także do awarii wodociągu. Pracownicy ZWiK „walczyli” z tryskająca fontanną i po kilkudziesięciominutowej akcji założyli zawór i zastopowali wylewającą się z pękniętej rury wodę.

Napisz komentarz »