REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pomoc społeczna płaci najlepiej

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: Justyna Bareła

Na zasiłkach z pomocy społecznej można żyć przyzwoicie. Rekordzista z Żagania w kwietniu otrzymał 9 tys. 335 zł. W Żarach najwyższa łączna kwota zasiłków wypłacanych dla jednej rodziny wyniosła… 8 tys. 600 zł na miessiąc.

Na samo świadczenie „500+” w rok funkcjonowania programu w powiatach żarskim i żagańskim wydano blisko 100 mln zł. W powiecie żagańskim największe świadczenie z tego programu pobiera rodzina z 9 dzieci, na które miesięczne otrzymuje 4,5 tys. zł.

Godziwe wypłaty

„500+”  nie jest wliczane do dochodu rodzin korzystających z pomocy społecznej, więc jego otrzymywanie nie pozbawia możliwości korzystania z innych zasiłków.

 W Żaganiu dwie najwyższe kwoty wypłacone dla jednej rodziny przez Urząd Miasta tylko w kwietniu br. wyniosły 9 tys. 335 zł. Kolejni rekordziści korzystający z pomocy opieki społecznej kasują po 7 tys. 588,73 zł.

– To są dwie najwyższe wartości, w skład których oprócz „500+” wchodzą między innymi świadczenia alimentacyjne, rodzinne czy chociażby dodatki mieszkaniowe – mówi Agnieszka Zychla, rzecznik Urzędu Miasta w Żaganiu. I dodaje, że przybywa „wypłat” dla rodzin na przykład z trójką, czwórką dzieci na kwotę ponad 6 tys. zł.

Jak się postarasz…

W Żarach najwyższa łączna miesięczna kwota wypłacana dla jednej rodziny wyniosła 8 tys. 600 zł.

– Składało się na nią świadczenie wychowawcze, rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego – wymienia Magdalena Witchen z Urzędu Miasta w Żarach, pytana o to, jak zarobić co miesiąc 8.600 zł.

 

Napisz komentarz »