REKLAMA

Sport

Uśmiech na twarzy, medal na szyi…

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Za nami 3. Dycha po Żarach. Na mecie zameldowało się 647 zawodników. Najszybszy, po raz drugi z rzędu, na żarskich ulicach, okazał się Adam Draczyński z Nowej Soli. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Gadomska z Zielonej Góry. Największymi zwycięzcami byli jednak biegacze, którzy debiutowali w tego typu imprezie i z uśmiechem na twarzy przekraczali linię mety.

Na długo przed startem czuć było atmosferę sportowego święta. Ludzie się wzajemni nakręcali, rozgrzewali.  O to, jak zawsze perfekcyjnie, zadbała Dominika Rezlerska. Najlepszym biegaczem z naszego regionu okazał się Aleksander Wostal ze Szprotawy, który przybiegł na metę drugi – Pogoda była sprzyjająca. Można było nabiegać fajny wynik, ale nie jestem do końca zadowolony z czasu, jaki osiągnąłem na mecie. Najlepszy żaranin, Mateusz Wisz, przybiegł dziewiąty. – Super impreza. Moim zdaniem to najlepszy bieg w naszym województwie. Słaby wynik, ale na kilka dni przed startem, miałem małe kłopoty zdrowotne. Warto odnotować, że w pierwszej dziesiątce było dwóch zawodników z Żagania, piąte miejsce zajął Adam Pisulski, a siódmy był Tomasz Kowalczuk. Dziesiąte miejsce zajął Bartosz Grzegorzczyk z Żar.

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Gadomska z bardzo dobrym czasem – 41. minut i 10 sekund. Druga była pochodząca z Mirostowic, Agnieszka Jawniak, a trzecia żaranka Agnieszka Jurczak. Tuż za podium znalazła się Joanna Woźniak-Cieślar z Żar, która nie do końca była zadowolona ze swojego startu. – Przed własną publicznością, zawsze mi się ciężko biega. Podświadomie się nakręcam i próbuje zamiast biec swoim tempem, wyrywam się do przodu (śmiech).

Dla wielu biegaczy kolejność na mecie nie była najważniejsza, podkreślali, że walczyli sami ze sobą, z własnymi rekordami życiowymi i słabościami. Stawkę zamykał Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar. – Ktoś musi dbać o bezpieczeństwo i dopingować tych z z przodu. Na starcie pojawił się również pierwszy zwycięzca Dychy po Żarach i rekordzista trasy, czyli Marek Skorupa. – Traktuję ten bieg bardzo rekreacyjnie, bo przez dłuższy czas zmagałem się z kontuzją i niedawno wróciłem do treningów. To jest mój pierwszy, oficjalny start. Najważniejsza jest jednak wspaniała atmosfera, jaka towarzysz tej imprezie. Już na kilka miesięcy przed startem wszyscy biegaczy rozmawiają tylko o żarskiej „dyszce”. Cieszę się, że doczekaliśmy się takiej imprezy. Brawo dla organizatorów – Żary Runners Team.

W ramach 3. Dychy po Żarach rozegrano dwa biegi dla dzieci. Głównym organizatorem i sponsorem biegów był Anatol Kałasznikow, właściciel firmy AK Anatol. Tym razem nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała jego żona Marta. W tej rywalizacji wyniki nie były najważniejsze, a sam udział. Na każdej szyi dziecka zawisł medal i to była największa dla nich nagroda.

ramka

RELACJĘ Z 3.DYCHY PO ŻARACH MOŻNA ZOBACZYĆ W TELEWIZJI REGIONALNEJ i na stronie www.telewizjazary.pl.

WYNIKI 3.DYCHY PO ŻARACH

MĘŻCZYŹNI
1.Adam Draczyński (Nowa Sól) – 32:44
2.Aleksander Wostal (Szprotawa) – 33:24
3.Jacek Stadnik (Krosno Odrz.) – 33:49
4.Sebastian Sobczak (Nowa Sól) – 35:06
5.Adam Pisulski (Żagań) – 35:15
6.Michał Ławrowski (Rudawica) – 35:22
7.Tomasz Kowalczuk (Żagań) – 35:23
8.Piotr Mikołajczyk (Nowa Sól) – 35:53
9.Mateusz Wisz (Żary) – 36:19
10.Bartosz Grzegorzczyk (Żary) – 36:22

KOBIETY
1.Agnieszka Gadomska (Zielona Góra) – 41:10
2.Agnieszka Jawniak (Mirostowice) – 44:20
3.Agnieszka Jurczak (Żary) – 45:26
4.Joanna Woźniak-Cieślar (Żary) – 45:50
5.Dorota Laskowska (Żary) – 46:02
6.Wioletta Oleksyk (Żary) – 46:10
7.Katarzyna Malinowska-Nguyen (Żary) – 46:36
8.Sylwia Bernat (Żary) – 46:39
9.Anna Dziopa-Kan (Żagań) – 46:41
10.Ewa Kajder (Żagań) – 46:41

Napisz komentarz »