REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Musi się wynieść

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

To już postanowione. Kiosk przy ul. Kochanowskiego, należący do córki radnego Piotra Łosia, do końca maja musi się wynieść z miejskiej działki.

Kiosk, zdaniem burmistrza i prezesa spółki Pałac Książęcy, od którego Łosiowie dzierżawią działkę, zasłania widoczność kierowcom wyjeżdżającym z parkingu przy Arenie. Zdaniem Piotra Łosia, nieprzedłużenie umowy na dzierżawę to zemsta polityczna za to, że jako radny jest w opozycji do burmistrza.

 – Mam czas na wyniesienie się do końca maja – mówi Piotr Łoś. – Spółka zaproponowała nam inne miejsce, blisko skrzyżowania Kochanowskiego z ul. Bema, ale to jest nie do przyjęcia, bo klienci nie mogliby zatrzymywać się tam autami.

P. Łoś znalazł inne rozwiązanie – kiosk przeniesie na działkę należącą do Starostwa Powiatowego, ok. 60 metrów od obecnej lokalizacji.

– Miejsce przy ul. Kochanowskiego, po drugiej stronie wyjazdu z Areny, gdzie obecnie stoi ławeczka, jest dużo lepsze niż proponowane przez miasto, na skrzyżowaniu. Procedury i przeprowadzka trochę potrwają, dlatego poprosiłem, aby przedłużono nam dzierżawę do końca czerwca. Ale prezes Pałacu Książęcego był nieugięty, dał mi czas do końca maja. Dla mnie to strata, bo co najmniej miesiąc będziemy z córką bez pracy – żali się radny.

Napisz komentarz »