REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Gospodarka, Samorząd

Bieda aż piszczy

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

W budżecie gminy Brzeźnica bieda aż piszczy. Mieszkańcy doczekają się tylko jednej inwestycji w tym roku – remontu ul. Leśnej.

Gmina właśnie rozstrzygnęła przetarg na modernizację tej drogi gruntowej, która jest w fatalnym stanie. Około 700 metrów nowej nawierzchni, za 445 tys. 500 zł, wykona przedsiębiorstwo Trans Order Plus z Gubina. Remont ma skończyć w sierpniu.

 – Z zaplanowanej na ten cel kwoty zostało nam raptem 2 tys. zł, więc na kolejną drogę pieniędzy nie starczy – mówi wójt Jerzy Adamowicz. I dodaje: – Pewnie ktoś doczepi się, że droga prowadzi do domu sołtysa Brzeźnicy, ale z drugiej strony nie tylko on przy niej mieszka. Ponadto, przy Leśnej powstaje dużo nowych domów.

Leśna to jedyna tegoroczna inwestycja w gminie. W budżecie znalazło się jeszcze 150 tys. zł na zakup wozu strażackiego dla OSP Brzeźnica. Unijne dofinansowanie wyniosło aż 650 tys. zł.  – Starego wysłużonego jelcza strażacy oddadzą ochotnikom z Wichowa – dodaje wójt.

Dodajmy, że przy 15-milionowym budżecie, gmina ma do spłaty ok. 950 tys. zł z tytułu kredytów.

– Na więcej inwestycji nas nie stać. Horrendalne kwoty wydajemy na uliczne oświetlenie, które jest coraz bardziej awaryjne. Na samą konserwację lamp, wymianę żarówek czy kloszy idzie miesięcznie ok. 7 tys. zł – podsumowuje wójt.

Napisz komentarz »