REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Najpierw mnie okradli, potem podpalili

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żali się rolnik ze Studnic (gmina Brzeźnica). – Nie wiem, czy dożyjemy z żoną świąt. Złodzieje najpierw mnie okradli, a dzień później podpalili gospodarstwo z zemsty, że powiadomiłem policję – mówi Henryk Chomicz.

Pan Henryk ma żal do policjantów, że mimo zgłoszenia kradzieży sprzętu gospodarczego i paliwa na łączną kwotę ponad 2 tys. zł, nie zrobili nic, aby zabezpieczyć ślady przestępstwa i złapać złodziei.

– Okradli mnie w nocy z  1 na 2 kwietnia. Z posesji zabrali 90 metrów kabla miedziowego wartego 800 zł, prawie 100 litrów oleju napędowego na kwotę 500 zł oraz prostownik warty ponad 700 zł. Do tego kilka drobnych rzeczy, potrzebnych w prowadzeniu gospodarstwa – żali się rolnik z niewielkich Studnic, przysiółka Chotkowa. – Kradzież zgłosiłem następnego dnia dzielnicowemu z naszej gminy. Do tej pory policjanci nie zabezpieczyli śladów na podwórku. A jeden z sąsiadów  powiedział mi, że złodzieje wystawili mój prostownik na sprzedaż w internecie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 172

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »