REKLAMA

Wasze sprawy

Pasja Elutki

Opublikowano 21 kwietnia 2017, autor: bj

Szyje, haftuje, maluje. Spod jej ręki wychodzą prawdziwe cudeńka. Mówi o nich „moje elutki”.

– Skąd pomysł na taką nazwę? – Od dziecka bardzo się kochamy z siostrą, Anią. I zawsze ona była Anutek, a ja Elutek. Stąd „elutki” – mówi Elżbieta Chęcińska-Kupisz (43 l.) z Lubska.

Pani Elżbieta właśnie została laureatką plebiscytu „Kobieta z pasją” czasopisma „Moje mieszkanie”. Na gali (2.04.) w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odebrała m.in. dyplom i statuetkę za I miejsca, a także talon na pobyt w hotelu SPA w Poznaniu.

 

Pasja i praca

Na kilkanaście kandydatek, o których przez rok w czasopiśmie ukazywały się publikacje, głosowali czytelnicy. Pani Ela zgłoszenie do konkursu wysłała sama.

– Rodzina dowiedziała się dopiero przed przyjazdem ekipy „Mojego mieszkania”. Za to o wygranej Grzegorz, mój mąż, dowiedział się pierwszy. Zaraz potem zadzwoniłam do siostry – wspomina pani Ela. I zastrzega: – Wygrana w konkursie to efekt mojej ciężkiej pracy i pasji, która stała się zawodem – uśmiecha się E. Chęcińska-Kupisz.

Krawcową nigdy nie była, ale to szycie okazało się strzałem w dziesiątkę. – Wiem, że są dwa ściegi – prosty i skośny. I co to jest overlock.  – przyznaje. Spod jej reki wychodzą cudeńka – poduszeczki, maskotki, przytulanki, czapeczki czy pościel.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 295

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »