REKLAMA

Samorząd, Wasze sprawy

Gorzkie żale na starostę

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Manifest poparcia (6.04.) dla Bartłomieja Wosia, nauczyciela, któremu grozi dyscyplinarka za wpisy na Facebooku, zamienił się w „zlot pokrzywdzonych” przez starostę Henryka Janowicza.

Znajomi B. Wosia, radnego miejskiego, nauczyciela wf. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych, przyszli do żagańskiego pałacu z kartkami „Stop cenzurze”, „Stop donosom” czy „Murem za Bartkiem”. Jako że nie otrzymali pozwolenia na przemarsz ulicami miasta, zebrali się w Sali Kurlandzkiej. Woś podziękował im za słowa otuchy. Przekonywał, że padł ofiarą politycznych rozgrywek.

O żagańskim nauczycielu, któremu za udostępnienie i polubienie na Facebooku filmików „Ucho prezesa” i satyr na temat rządzącej partii i Kościoła, grozi zwolnienie z pracy, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w artykule „Ucho prezesa, oko starosty”.  Woś twierdzi, że postępowanie dyscyplinarne, jakie wszczął wobec niego dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych na podstawie anonimowego donosu od rodziców, to sprawka starosty H. Janowicza. Uważa, że to zemsta za to, iż jako związkowiec stawał w obronie dodatków dla nauczycieli  czy wspierał zwolnioną przez starostę Renatę Sochę, dyrektorkę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 372

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »