REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Kultura, Oświata

Konkurowali o przepustkę

Opublikowano 14 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

O przepustkę do wojewódzkiego finału Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego konkurowały dzieci i młodzież z powiatu żagańskiego.

W eliminacjach powiatowych, które odbyły się w Szprotawskim Domu Kultury, komisja konkursowa (Maria Żarska, Krystyna Haraźna i Olga Olejnik), po wysłuchaniu 26 uczniów klas I-III, wyróżniła: Gabrielę Wiszniowską ze Szkoły Podstawowej w Wichowie, Franciszka Stelmacha z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Wiktorię Śliwińską z SP w Gościeszowicach, Wojciecha Świniucha z ZS w Tomaszowie (szkoła filialna w Dzietrzychowicach), Emilię Frątczak z ZS w Wiechlicach (filia w Siecieborzycach), Wiktorię Zawadzką z Klubu Wojskowego Czarnej Dywizji w Żaganiu, Annę Trętkiewicz z ZS w Tomaszowie.

Super wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Zając z SP nr 2 w Żaganiu, Alicja Dźwil z SP w Chotkowie, Przemysław Kulas oraz  Julia Sobków (oboje z ZS w Iłowej).

Tytuł laureata i nominację do etapu wojewódzkiego otrzymali: Aleksandra Wągrowska z SP nr 1 w Żaganiu, Oliwier Steinke z ZS w Wiechlicach oraz Igor Kazarnowicz z ZS w Tomaszowie.

Wśród klas IV-VI, spośród 32 uczestników, najlepiej wypadli: Nikola Grzegrzółka z SP nr 1 w Żaganiu, Olga Plucińska z ZS w Wiechlicach oraz Bartosz Michta z SP w Przecławiu.

Wyróżnienia otrzymali: Zofia Stelmach z ZS nr 1 w Szprotawie, Mikołaj Szubała z SP w Iłowej,  Kalina Tkacz z ZS w Wiechlicach, Brian Stelmasik z SP nr 4 w Żaganiu, Patryk Janikowski z ZS w Wiechlicach.

Wśród gimnazjalistów nominacje do przeglądu wojewódzkiego uzyskali: Julia Habich z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wiechlicach, Natalia Gmyrek oraz  Magdalena Ciołka (obie z ZS nr 1 w Szprotawie).

Napisz komentarz »