Bramkarz zaliczył asystę

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Ponad 200 kibiców obejrzało gminne derby w Jasieniu, gdzie Stal podejmowała Błękitnych Zabłocie. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0.

Pierwsza odsłona meczu była wyrównana. W końcówce bliski zdobycia gola dla Błękitnych był Łukasz Jaszczyszyn, ale futbolówka po jego strzale minimalnie minęła słupek. W odpowiedzi, w 37. min, Łukasz Żurawiński uderzył z dystansu, ale na posterunku był Dominik Korżel. Trzy minuty przed gwizdkiem na przerwę, Michał Prokopowicz z 15 metrów pokonał bramkarza Błękitnych i piłkarze Stali schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie licznie zebrani kibice obejrzeli ciekawe widowisko, a ozdobą drugich 45. minut był gol dla Stali. W 58. minucie bramkarz Marcin Stankiewicz wznowił grę dalekim wykopem, dokładnie podał do M. Prokopowicza, a ten przelobował bramkarza gości.

Ostatnie 20. minut to nieustające ataki Błękitnych. Jednak tego dnia sprawcy największej pucharowej niespodzianki (wyeliminowanie Piasta Iłowa i awans do ćwierćfinału PP, gdzie zagrają z IV-ligowym Lubuszaninem Drezdenko), nie mogli pokonać dobrze dysponowanego Stankiewicza. Po tym meczu Stal umocniła się na trzecim miejscu, a Błękitni spadli na 7. lokatę.