REKLAMA

Sport

Ekonomik szaleje

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Sportowcy z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Żar awansowali do półfinału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce i do finału unihokeja.

Zawody rejonowe w siatkówce chłopców LOM rozegrano w Nowej Soli (30.03.). Trzy szkoły, mistrzowie powiatów, rywalizowały o dwa miejsce premiowane awansem. – Pierwszy mecz przegraliśmy z gospodarzami, CKZiU Nowa Sól 16:25 i 17:25. W drugim, decydującym spotkaniu, zmierzyliśmy się z ZSTiL z Żagania, gdzie grają m.in. zawodnicy trenujący w Sobieskim. Wygrywamy 25:19 i 25:14. Sensacja, jesteśmy w półfinale. Radość chłopców po tym meczu była ogromna – relacjonuje Tomasz Górski, nauczyciel w żarskim Zespole Szkół Ekonomicznych. Skład drużyny: Rafał Pawlikowski, Konrad Grześków, Marek Garbacz, Radosław Piekarnik, Błażej Dubicki, Sebastian Dados.

W hali Prusa, 5 kwietnia, sześć szkół ponadgimnazjalnych z Żagania (dwie szkoły), Nowej Soli, Żar (dwie szkoły) i Sławy. W finale Zespół Szkół Ekonomicznych z Żar pokonał Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania 4:2. I te dwie ekipy zagrają w finale wojewódzkim. Trzecie miejsce zajął popularny Prus z Żar, wygrywając CKZiU Elektryk Nowa Sól 3:2. Piąte miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych z Żagania, wygrywają z ZSP Sława 3:0 (walkower). – Największą niespodziankę sprawiliśmy w półfinale, gdzie pokonaliśmy żarskie LO 1:0 – mówi Piotr Górski, opiekun zwycięskiego zespołu.

Napisz komentarz »