REKLAMA

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Mógł napisać, że nie podoba mu się moja twarz

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Sławomir Muzyka, dyrektor Lubskiego Domu Kultury, właśnie stracił pracę. Jako powód zwolnienia burmistrz podał nieprawidłowości w finansach. Dyrektorem Muzyka był zaledwie rok.

„Regionalna”: W jakich okolicznościach wręczono panu wypowiedzenie?

Sławomir Muzyka: W piątek, 31 marca, zostałem wezwany pilnie do burmistrza Lecha Jurkowskiego. Wcześniej, 28 marca, otrzymałem sprawozdanie końcowe z audytu, zgodnie z przepisami miałem 14 dni, by się do tego odnieść. Nie dano mi na to szansy, ponieważ 31 marca wręczono mi zarządzenie burmistrza o moim odwołaniu. Można to porównać do dyscyplinarki. Żeby zwolnić kogoś w ten sposób, trzeba mieć naprawdę mocne zarzuty, np. naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Podczas spotkania, na które wezwano mnie do urzędu, burmistrz powiedział mi, że jestem nieudolny. Zarzucił mi, że nie kontroluję finansów i kilka innych podobnych oszczerstw.

Czego dokładnie dotyczyły zarzuty burmistrza?

Cała historia związana jest z zeszłoroczną inwentaryzacją. Na prośbę burmistrza powołałem komisję, składającą się z pracowników LDK i z pracowników urzędu. Po wielu latach niesprzątania stajni, wiadomo, że były tam nieprawidłowości. Ale nie da się wszystkiego sprzątnąć w miesiąc, no chyba że zamieść pod dywan. Objąłem stanowisko dyrektora w marcu 2016 roku i skupiłem się na organizacji. Myślę, że mi się to udało, bo słyszę wiele pozytywnych opinii na temat swojej pracy. W 2016 roku zorganizowaliśmy wiele imprez, przychody LDK też były o wiele wyższe. Budżet miał bardzo realne założenia i nie było tam żadnych uchybień. Dodatkowo LDK wsparł finansowo organizację Dni Lubska kwotą 30 tys. zł. Z budżetu, który wynosi 1 mln 100 tys. zł, to było bardzo dużo pieniędzy. Gdyby nie wsparcie Dni Lubska, budżet byłby na zero. Wiadomo, że taka instytucja nie generuje przychodów. Zamknięcie roku w sumie na zero było dobrym wynikiem,biorąc pod uwagę, ile różnych wydarzeń kulturalnych i warsztatów odbywało się od kwietnia 2016 roku.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 471

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »