REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Kiedy pomyślą o dzieciach?

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Pytają rodzice uczniów z Leszna Górnego, Siecieborzyc i Długiego.

Szkoły z tych miejscowości podlegają jako filie Zespołowi Szkół w Wiechlicach. Do tej pory, uczniowie po skończeniu szóstej klasy, dojeżdżali z tych wsi do gimnazjum w Wiechlicach. I burmistrz Szprotawy Józef Rubacha chce, aby tak było też  po 1 września, po wprowadzeniu zmian w związku z reformą oświaty i likwidacji gimnazjów.

Rodzice ze szkół w Długiem, Lesznie Górnym i Siecieborzycach złożyli petycję na ręce burmistrza i radnych, by powstały u nich klasy 7 i 8, ale ich prośba nie została uwzględniona.

 

Szkołą to nasze serce

Mieszkańcy Leszna Górnego, Siecieborzyc i Długiego nie złożyli broni. Przyszli na sesję (31.03.) w Szprotawie, z banerami i hasłami: „Szkoła to nasze serce, dzieci to nasze życie”, „Chcemy ośmioklasowych szkół dla dobra naszych dzieci”.

– Przyszliśmy walczyć, aby stworzono nam szkoły wiejskie w pełnym wymiarze, ośmioklasowe – tłumaczy Tomasz Gnach, przedstawiciel rodziców uczniów z Długiego. – Do tej pory były u nas oddziały sześcioklasowe, ale likwidacja gimnazjów daje możliwość ich rozszerzenia o dwie klasy – siódmą i ósmą. Dzięki temu uczniowie nie musieliby codziennie dojeżdżać do Zespołu Szkół w Wiechlicach, wyjeżdżać o godz. 7.00 i wracać do domów po 16.00, bo tak szkolny autobus kursuje po wsiach. Tracą w jedną stronę ok. 40 minut, które mogliby przeznaczyć na coś pożytecznego.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 375

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »