REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Wasze sprawy

Nie ma komu zrobić parku

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Pierwszy przetarg na zagospodarowanie parku przy ul. Czerwonego Krzyża w Żarach został unieważniony. Dwie oferty, które wpłynęły do Urzędu Miasta, dwukrotnie przewyższały kwotę, którą zaplanowano na ten cel.

Falstart na początek. Firma „Garte” ze Swarzędza zaproponowała, że park przy ul. Czerwonego Krzyża zagospodaruje za 3 mln 290 tys. zł, a firma „Park-M Poland” ze Starego Sącza chciała to zrobić za 3 mln 253 tys. zł.

Tymczasem na przekształcenie zapuszczonego terenu w Park Rekreacji i Wypoczynku urzędnicy zaplanowali 1 mln 668 tys. zł (z czego 800 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego), czyli o połowę mniej. Projekt, który zakłada wybudowanie w parku przy ul. Czerwonego Krzyża siłowni pod chmurką, dwóch placów zabaw, trasy do jazdy na rolkach i rowerem, miejsca do uprawiania workoutu i petanque oraz terenów spacerowych, alejek, zielonych labiryntów, wygrał w budżecie obywatelskim na 2017 rok.

– Ogłaszamy kolejne zamówienie publiczne – mówi Ewa Nowak, naczelnik wydziału zamówień publicznych w Urzędzie Miasta.

Już w środę (5.04.) na stronach urzędu pojawiła się ponowna informacja o poszukiwaniu firmy, która zagospodaruje park.

– Liczę na to, że znajdzie się firma, która zmieści się w granicach finansowych, założonych przez miasto – mówi Magdalena Lenczyk, radna, która zbierała podpisy w sprawie parku.

Inwestycja, według przepisów ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego, musi się rozpocząć w tym roku.

Motocykle 125 prawo jazdy kat b
Napisz komentarz »